You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći Andrzejki KSM

Andrzejki KSM

Andrzejki KSM

Zamość, 2 grudnia 2017 r.

Wspólną Diecezjalną Zabawą Andrzejkową zakończyliśmy kolejny rok liturgiczny. Spotkanie przygotowali członkowie KSM z oddziału "Armia Pana" w Zamościu.

Ostatnie dni roku liturgicznego, to czas ostatnich zabaw, tradycyjnych Andrzejek, przed rozpoczynającym się radosnym czasem oczekiwania na Narodzenie Jezusa, a zarazem okresem oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Jedna z zasad KSM-owicza stawia przed młodymi zadanie by nieść pogodę ducha w swoje otoczenie. Świętowanie i radość mają w KSM-ie swoje uprzywilejowane miejsce. Nasza służba daje radość, którą powinniśmy promieniować na całe otoczenie. Radość jest owocem Ducha Świętego i pomocą w skutecznym apostolstwie. 

Tą radością młodzi ludzie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży naszej diecezji, dzielili się podczas Diecezjalnych Andrzejek, które miały miejsce 2 grudnia 2017 roku w auli Zespołu Szkół nr 4 w Zamościu. Na to wydarzenie przybyło tego dnia wraz ze swoimi duszpasterzami 276 osób z różnych zakątków naszej diecezji. Byli to ludzie młodzi z KSM, jak również młodzież spoza tej grupy formacyjnej czyli sympatycy KSM, jak i młodzi zaangażowani w swoich parafiach. Bal Andrzejkowy rozpoczął się wspólną Eucharystią w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, po czym wszyscy udali się na aule szkoły, by tam zatańczyć tradycyjnego spontanicznego poloneza. Nie zabrakło również miejsca w czasie balu na tańce integracyjne, w których młodzież chętnie brała udział.

Warto wspomnieć, że jednym z zadań KSM-owicza, jest też organizacja różnych akcji charytatywnych, z tej też racji Andrzejki KSM połączone były ze zbiórką maskotek, zabawek i słodyczy, którymi obdarowaliśmy z okazji wspomnienia św. Mikołaja tych najmłodszych oczekujących na otwarte ludzkie serca, a mianowicie dzieci z Domu Dziecka.

Kardynał Stefan Wyszyński mówił: „Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec  potrzebujących wokół siebie”. Nasza młodzież włączyła się całym sercem w tę pomoc, okazując wrażliwość swoich serc i składając obficie swoje dary, którymi mogliśmy sprawić radość najbardziej potrzebującym.

Słowa wdzięczności należą się dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu p. mgr Ewie Lorenz za udostępnienie auli oraz pomieszczeń szkoły, dziękujemy wszystkim kapłanom oraz młodzieży, która tak pięknie odpowiedziała na nasze zaproszenie i dzieliła się swoją radością, a w sposób szczególny składam podziękowanie za waszą bezinteresowność i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz za każdy Wasz dar, którym wsparliście tę Mikołajkową akcję na rzecz Domu Dziecka. Słowa podziękowania należą się również młodzieży z oddziału KSM „Armia Pana” działającego przy parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu za wszelką pomoc i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.

Po chwilach radości i zabawy, przychodzi też czas zadumy, refleksji nad swoim życiem, przygotowania naszych serc na spotkanie z narodzonym Panem.Takim czasem jest okres Adwentu, który przypomina nam o tym, co dla nas jest naprawdę ważne i o tym na kogo czekamy. To okres duchowego otwarcia na nowe światło, nowe życie i nowe narodzenie Chrystusa w naszych sercach. Nie przegapmy więc tego czasu. To jest kolejna szansa dla mnie i dla Ciebie. Bowiem jak pisał nasz wieszcz narodowy, Adam Mickiewicz: „Wierzysz, że Chrystus narodził się w betlejemskim żłobie! Lecz biada, jeżeli nie zrodził się w tobie”. Zapraszam Cię do refleksji, ale i do modlitwy, bo liturgia słowa I Niedzieli Adwentu wzywa mnie i Ciebie: „Uważajcie! Czuwajcie! Módlcie się!”. Niech zatem Adwent, będzie czasem czuwania, wyciszenia, lepszej modlitwy, poukładania na nowo naszego życia, radosnego oczekiwania nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale również na spotkanie z Chrystusem w wieczności.

                                                                                                                                                                                     Ks. Sławomir Skowroński

Adwent to czas oczekiwania na przyście Chrystusa. To czas zatrzymania, czuwania i przygotowania głównie swojego serca, czyli miejsca dla Chrystusa. Niech na tej drodze pomaga nam nowy program formacyjny, dziennik duchowy, rekolekcje parafialne, jak również rozważania prowadzone każdego dnia w Adwencie przez księży związanych z KSM w całej Polsce: https://www.facebook.com/ksm.polska/?hc_ref=ARR-fH5ulRNfzCI27-IBys2Vdy5sM7IpPWKkOm03ZAfEYc3t6M4jiuG-wt4T97i0KyQ

Copyright © 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.