You are here: Home AKTUALNOŚCI Aktualnośći Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne, Narodzenie Pańskie 2017

 Czcigodni Księża Asystenci, Drodzy Młodzi przyjaciele formujący się w duchu służby Bogu i Ojczyźnie jako KSM!

Narodzenie Pańskie to czas bardzo wyjątkowy dla mnie i dla naszych Oddziałów i Kół KSM. Mała Dziecina, rodząca się w ubogiej stajence, Bóg przyjmujący ludzkie ciało. Czyż to nie moment na głębsze zastanowienie, dlaczego tak jest? Bóg pragnie być blisko człowieka i przez przybranie ludzkiej postaci jest obok mnie. Muszę Go odnaleźć w swoim życiu, tu i teraz.

Rozpoczynamy nowy Program Formacyjny "Oto ja, nie bój się". Hasło Roku Liturgicznego brzmi: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym". Czego boję się najbardziej w moim życiu? Że coś się wyda, że jestem słaby, że nie dam sobie rady? A może co powiedzą inni? Najbardziej boimy się powiedzieć Bogu TAK! Ważniejszy jestem ja i moje plany. Czy tak ma być? Czy w takiej sytuacji jestem Chrześcijaninem? Chrystus przynosi moc i światło potrzebne do pokonania mojego lęku, a Duch Święty poprzez Sakramenty Święte napełnia mnie swoimi darami, a przede wszystkim odwagą wiary.

Życzę każdemu z Was, drodzy Kapłani i Drodzy Młodzi KSM-owicze, odwagi wiary, kroczenia naprzód drogą, którą wyznacza Kościół. Niech ten czas Świąteczny napełni Was radością i pokojem serca. Niech Chrystus zamieszka w każdym sercu, bo to jest prawdziwe szczęście i istota naszego chrześcijańskiego życia. Jeśli Bóg będzie w sercu, ustapi lęk i bedę dobrym narzędziem w ręku Boga, jak Maryja! Oto ja, KSM-owicz, GOTÓW!

Copyright © 2018

Template by Joomla Templates & Darmowe szablony Joomla.